فناوري ارتباطات و مديريت اطلاعات

صفحه اول دفتر نمودار سازماني برنامه هاي عملياتي مدير و اعضاي دفتر فناوري آمار كتابخانه مركزي سامانه اطلاعات مكاني سامانه مدیریت اسناد

آمار

صفحه اول آمار اقلام كلان آماري شركت بروشورها نظامنامه آمار برنامه ملي آمار مقالات آماري كارنامه هاي آماري شناسنامه اقلام آماری گزارشات اخبار سايت هاي مرتبط آمار آنلاین

 
 
  خانه arrow آمار arrow آمار - صفحه اول  
آمار - صفحه اول چاپ ارسال به دوست


بر آنچه واقع نشده ، با آنچه واقع شده ، برهان آور و با بررسي وقوع يافته ها ، پيشبيني كن واقعه ها را ، چرا كه امور جهان همانند هستند. امام علي (ع)

در جهان امروز و در شرايطي كه توسعه شتابان فناوري، عرصه هاي نامكشوف علم را درنورديده و فرازهايي از توانايي و خلاقيت، انديشه انسان را به نمايش مي گذارد و در عصري كه در هر لحظه ان شاهد پديده هاي جديدي از نبوغ بشري است، آمار و اطلاعات، نقش و جايگاه مهم خود را به گونه اي باز يافته است كه نيازي به تشريح و توصيف ضرورت وجودي و اهميت آن نيست و به جرأت مي توان گفت كه زير بناي برنامه ريزي و توسعه، آمار هاي دقيق، درست و روزآمد مي باشد.آمار را باید علم و عمل استخراج ، بسط و توسعه دانشهای تجربی انسانی با استفاده از روشهای گردآوری ، تنظیم ، پرورش و تحلیل داده های تجربی دانست. از جملهء مهمترین اهداف آمار ، می توان تولید بهترین اطلاعات از داده های موجود و سپس استخراج دانش آن اطلاعات را ذکر کرد.
به همین علت است که برخی از منابع ، آمار را شاخه ای از نظریهء تصمیمها بشمار می آورند ، از این رو تصمیم گیری بعنوان مهمترین وظیفه مدیریت در تمامی سطوح مدیران و سرپرستان سازمانی و حتی در زندگانی روز مره بشری وجود دارد .
تصمیمات مدیران عالی نیز در ارتباط با برنامه ریزیهای طویل المدت استراتژیک بر اساس آمار و اطلاعات میسر میباشد. لذا ارائه آمار و اطلاعات وارقام صحیح و بموقع در تصمیم گیریها و برنامه ریزیهای سازمانی و کشوری نقش بسزایی دارد. در كشورهاي در حال توسعه، نبود اطلاعات در بسياري از زمينه ها و وجود آمارهاي پراكنده و گاه متناقض، مانعي در جهت تهيه و تدوين برنامه هاي توسعه بوده است.
در این راستا در صنعت برق نیز این وظیفه مهم به دفاتر آمار و اطلاعات مدیریت واگذار گردیده است.

اهداف و شرح وظايف دفتر

  • جمع آوري كليه آمار و اطلاعات در سطح شركت
  • بررسي جهت حصول اطمينان از كامل بودن و صحت اطلاعات
  • تجزيه و تحليل داده هاي جمع آوري شده
  • آماده سازي به صورت كارنامه، بولتن، دمو، گزارشات آمار هفتگي و ماهانه و ...
  • ارسال و انتشار آمار و اطلاعات

تلفن مستقيم دفتر: 33362853-011
داخلی: 3351 - 3345 - 3346
پست الکترونيک:

 
راهبر سايت: اكرم حبيبي

نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور

لامپ های رشته ای یا حبابی یک بخاری برقی کوچک است که اندکی نیز نور تولید می کند