فناوري ارتباطات و مديريت اطلاعات

صفحه اول دفتر نمودار سازماني برنامه هاي عملياتي مدير و اعضاي دفتر فناوري آمار كتابخانه مركزي سامانه اطلاعات مكاني سامانه مدیریت اسناد

فناوري

صفحه اول فناوري آيين نامه، بخشنامه، استاندارد خط مشي امنيت اطلاعات گروه مدیریت اسناد پروژه های در دست اقدام تازه هاي فناوري اخبار فناوري شركت سايت هاي مرتبط

 
 
  خانه arrow تازه هاي فناوري arrow خوشحالی کاربران از اقدام جدید گوگل در جیمیل  
خوشحالی کاربران از اقدام جدید گوگل در جیمیل چاپ ارسال به دوست

گوگل با ارائه دو قابلیت امنیتی جدید خیال کاربران را از لحاظ امنیت جی‌میل به شدت افزایش داد.

به گزارش کلیک، گوگل با اعلام این خبر در روز چهارشنبه، تمام کاربران اعم از کاربران جی‌میل اندروید و دسکتاپ را خوشحال کرد. روال جدید جی‌میل بدین صورت است که اگر کاربران پیامی دریافت کنند که قابلیت احراز هویت نداشته باشد، در کنار پیام به جای نمایش تصویر پروفایل، یک علامت سوال قرمز قرار داده می‌شود. این در حالی است که کاربران توسط دو سیستم SPF که مخفف Sender Policy Framework است و نیز DKIM که مخفف DomainKeys Identified Mail است، احراز هویت می‌شوند.

مارک هانگ، تحلیل‌گر گارتنر گفت: بدافزارها و فیشینگ همچنان یکی از مشکلات اساسی کاربران ایمیل است. اگر چه هشدارهای امنیتی جدید گوگل از دیدگاه تکنولوژی آن‌قدر ها هم نوین نیست، اما برای کمک به کاربرانی که از این نوع حملات و خطرات بی اطلاع هستند بسیار کارگشا است.

بر اساس پست جدید گوگل در وبلاگ، در صورتی که کاربران یک لینک حاوی یک آدرس به سمت یک سایت مشکوک به فیشینگ، بدافزار و یا یک نرم افزار ناخواسته دریافت کنند، با کلیک کردن بر روی لینک مذکور یک هشدار دریافت می‌کنند.

گزارشات حاکی از این است که کاربران جی‌میل پیش از این نیز قادر بودند با کلیک بر روی فلش سمت پایین نزدیک نام فرستنده، احراز هویت نامه مذکور را مشاهده کنند.  ایمیل‌های تایید شده یک سربرگ Signed-By به کاربر نمایش می‌دهند که حاوی دامنه فرستنده است و نیز یک سربرگ Mailed-By دارد که نام دامنه را ارائه می‌کند. بنابراین، به‌روز‌رسانی جدید گوگل به کاربران این امکان را می‌دهد تا ساده‌تر از قبل از این امکان امنیتی بهره‌مند شوند.

گوگل اضافه کرد که تمام ایمیل‌های آسیب دیده ذاتا خطرناک نیستند، اما با اقدام جدید گوکل، کاربران بیشتر حواس خود را برای واکنش به ایمیل‌های مشکوک جمع می‌کنند.

شایان ذکر است که پروتکل‌های جدید امنیتی در روز چهارشنبه بر روی تمام نسخه‌های وب جی‌میل اعمال خواهند شد.

نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور

قیمت برق مصرفی به صورت تصاعدی محاسبه می شود، هر چه میزان مصرف برق بیشتر باشد ، قیمت هر کیلو وات برق مصرفی نیز بیشترخواهد شد