خانه arrow اخبار arrow اخبار برق مازندران arrow اخبار برق مازندران و گلستان arrow  همزمان با سفر رئیس محترم جمهوری چهارطرح برقی در مازندران به بهره برداری رسید  
همزمان با سفر رئیس محترم جمهوری چهارطرح برقی در مازندران به بهره برداری رسید چاپ ارسال به دوست

 همزمان با سفر رئیس محترم جمهوری با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی چهار طرح برقی با سرمایه گذاری 1048میلیارد ریال به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی هفت طرح با 260ميليون يورو و770میلیارد ریال در صنعت برق مازندران آغاز شد.

ایستگاه 400/230کیلو ولت شهدای مدافع حرم و 10 کیلومتر خط تغذیه کننده آن با سرمایه گذاری 856میلیارد ریال در مرکز استان مازندران ،اصلاح خط 63 کیلو ولت به طول 160کیلومتر از رویان تا چابکسر در غرب استان مازندران با سرمایه گذاری72میلیارد ریال ونیروگاه 10مگاواتی با سرمایه گذاری 120میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در تنکابن از طرح های افتتاح شده برق در سفر رئیس محترم جمهوری به مازندران است.

احداث نیروگاه حرارتی در نوشهر باسرمايه گذاري 260ميليون يوروو احداث ایستگاه 230/63کیلو ولت درتنكابن و2ايستگاه63/20كيلوولت بهمراه3 خط کابلی 63کیلو ولت در شهرهای ساری ، آمل با سرمایه گذاری 770میلیارد ریال از طرح هایی است که عملیات اجرایی آن همزمان با سفر رئیس محترم جمهوری به استان مازندران آغاز شده است.

مهندس هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در افتتاح همزمان این طرح ها گفت: پس از مذاکرات و توافق هسته ای و عملیاتی شدن مفاد برجام ، سرمایه گذاری ، تامین مالی از طریق فاینانس و عقد قرارداد با کشورهای خارجی در صنعت برق رشد چشمگیری یافته است.

وی با بیان اینکه سالانه حدود پنج درصد به مصرف برق در کشورافزوده می شود، خاطر نشان کرد: به همین دلیل سالانه باید 4تا 5هزار مگاوات نیروگاه جدید به همراه پست های انتقال ، فوق توزیع در سراسر کشور اجرایی شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به این نکته که صنعت برق زیر ساخت ساخت های کشور است و تمام فعالیت های اقتصادی در زمینه کشاورزی ، صنایع و معادن و تولیدات آن به صنعت برق وابسته است، افزود: وزارت نیرو سیاست اصل 44 را در واگذاری ها به بخش خصوصی را در دستور کار دارد.وی با بیان اینکه در حال حاضر 55درصد تولید و توزیع برق کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود ، خاطر نشان کرد: سهم بخش خصوصی از تولید برق در سال 96 باید به بالای 60 درصد برسد و برنامه وزارت نیرو رسیدن به 80 درصد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: طی یکماه آینده، ۵۰ مگاوات نيروگاه جديد در شهرستانهای نوشهر و بهشهر و تا ۳ ماه آینده ۵۲ مگاوات نيروگاه جديد در تنکابن، آمل، وچمستان با سرمایه‌گذاری 204 میلیارد تومانی بخش خصوصی افتتاح می‌شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از آغاز عملیات اجرایی اولین نیروگاه کلاس اف سیکل ترکیبی کشور، خبر داد و افزود: این نیروگاه با ظرفیت ۴۶۰ مگاوات در غرب مازندران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۲۶۰ میلیون یورو معادل 1000 میلیارد تومان، آغاز شده‌است.وی بیان کرد: تمام تجهیزات لازم وارد زمین نیروگاه نوشهر شده‌است و تلاش می‌کنیم تا دهه فجر سال جاری 310مگاوات گازي آن را به بهره‌برداری برسانیم.

مهندس فلاحتیان تصریح کرد: طی سه ماه آینده ۱۴ پروژه پست انتقال وفوق توزیع به همراه خطوط مربوطه را برای مدیریت پیک بار تابستان درمازندران اضافه خواهیم کرد که در اواسط تیرماه امسال با اعتباری بالغ بر 112میلیارد تومان، افتتاح خواهدشد.معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ، خاطرنشان کرد: موفق شدیم ۲ ردیف اعتبار خارجی را برای استان مازندران جذب کنیم که تاکنون ۲۰ میلیون يورو اعتبار بانک توسعه و تجارت اکو برای ایجاد زیرساخت صنعت برق مازندران جذب کردیم که این پروژه‌ها با سرعت، تا قبل از تابستان ۹۷ وارد مدار می‌شوند.

وی با اشاره به دریافت وامهای خارجی، اظهار داشت: در اواخر سال ۹۵ با موافقت شورای اقتصاد و پیشنهاد وزارت نیرو موافقت ۲۰۰ میلیون دلار وام خارجی بصورت فاینانس برای زیرساختاهای صنعت برق مازندران، اخذ شده است که پیمانکار مربوطه مشخص و تا ۳ ماه آینده عملیات اجرایی آن انجام خواهدشد.

وي گفت در دولت يازدهم تاكنون2000ميليارد تومان در صنعت برق مازندران هزينه شده است ودر حادثه نشست ريز گردهها برروي تاسيسات صنعت برق خوزستان مجموعه صنعت برق كشور باتمام توان به ياري اين استان شتافتند اما نقش صنعت برق مازندران در اين همكاري پررنگ تر بود ومن از اين بابت ازمهندس افضلي مدير عامل برق منطقه اي مازندران وآقايان مهندس شهابي،مهندس فرحزاد ومهندس اسديان مديران عامل شركتهاي توزيع مركزوغرب مازندران وتانش وكاركنان صنعت برق مازندران تقدير وتشكر ميكنم.

پيش ازسخنان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان گفت : ایستگاه 400/230 کیلوولت مرکز مازندران و خط 400 کیلوولت تغذیه کننده ایستگاه 400 کیلوولت مرکز استان، در 9 ماه به بهره برداري رسيده است ، وي اظهار داشت : اين ايستگاه نقش به‌سزایی در تأمین برق شهرستان‌های بهشهر، نکا، ساری، آمل، بابل و قائم‌شهر دارد و موجب كاهش افت ولتاژدر اين مناطق شده است

وی با اعلام اینکه در مازندران 800 مگاوات کمبود تولید برق وجود دارد، تصریح کرد: کسری انرژی برق مازندران از شبكه سراسري تأمین می‌شود و با ساخت نیروگاه برق نوشهر بخشي ازبرق مورد نیاز استان تأمین می‌شود.مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان به اجرای 18 پروژه دیگر در استان اشاره کرد و افزود: کار احداث چند پروژه صنعت برق در مازندران قبل از پیک مصرف در تابستان امسال اجرا يي می‌شود.و برای 18 پروژه برق در مازندران، 316 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی ظرفیت های نیروگاه های مولد مقیاس کوچک در دست اقدام استان مازندران را257مگاوات اعلام کرد و بیان داشت: اکنون 2 نیروگاه در تنکابن ، چهار نیروگاه در آمل ،یک نیروگاه در چمستان نور ، سه نیروگاه در بابل ، یک نیروگاه در ناریوران و یک نیروگاه در زیم آور در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت : این شرکت برای ایجاد سه ایستگاه 63/20و طرح خط تغذیه کننده آنها در شهرهای ساری، تنکابن و آمل 20 میلیون یورو وام از بانک تجارت و توسعه اکو تسیهلات دریافت کرده است.كه تا کنون 10 میلیون یورو از این تسهیلات جذب شده است.

نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور

لامپ های رشته ای یا حبابی بیش از 95 درصد انرژی را به طور مستقیم به گرما و تنها 5 درصد آن را به نور تبدیل می کنند پس بیندیشیم سپس استفاده کنیم