پرتال شرکت برق منطقه‌ای مازندران

/ زیر سایت ها / حوزه مدیرعامل / پایگاه خبری روابط عمومی / اخبار و رویدادها / بازدید مدیرکارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران از شرکت برق منطقه ای استان مازندران وگلستان

بازدید مدیرکارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران از شرکت برق منطقه ای استان مازندران وگلستان

اخبار و رویدادها
1400/02/22 - 09:20
بازدید مدیرکارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران از شرکت برق منطقه ای استان مازندران وگلستان

معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه ای مازندران  در نشست با مدیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران با تاکید بر اولویت این شرکت در حفظ سلامتی کارکنان، خواستار تداوم رعایت تمامی شیوه نامه بهداشتی از سوی مدیران و همکاران شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای مازندران وگلستان،  سید سعید موسویون در این نشست که با حضور دکتر محمد سلطان تویه، مدیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران  برگزار شد، به اهم اقدامات کمیته مبارزه با کرونا شرکت پرداخت.  

و ی بیان داشت: برای پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر بایستی با آن مقابله کرده و آسیب های آن را به حداقل برسانیم و این مهم، با عمل به بخشنامه ها و پروتکل های بهداشتی، امکان پذیر است.

معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه ای مازندران وگلستان خاطر نشان کرد: مسئولیت ما سنگین است و باید در رعایت موارد بهداشتی در محل کار و پیرامون خود، با نهایت دقت عمل کنیم تا بتوانیم از این مرحله به سلامت عبور کنیم.ما از روز اول به طور جدی با ویروس کرونا مقابله کردیم و آمار ابتلا در شرکت برق منطقه ای مازندران وگلستان، نسبت به حجم و گستردگی این بیماری، منطقی و قابل قبول است.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته تاکید کرد: اولویت اول ما توجه به نیروی انسانی و حفظ سلامتی تمام همکاران است و بایستی حداکثر تلاش خود را انجام دهیم تا کمترین مورد ابتلا به این بیماری را داشته باشیم.

موسویون با اشاره به افزایش حوزه ارتقای سطح دانش و آگاهی کارکنان شرکت در مقابله با ویروس کرونا به طراحی و تجهیز آموزش به ابزارهای آموزش از راه دور، تغییر شیوه برگزاری دوره ها و آزمون های آموزشی از حضوری به غیر حضوری، تدوین کلیپ های آموزشی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در محل کار مخصوص مشاغل عملیاتی،همکاری با موسسات معتبر علمی و آموزشی به منظور ارتقای سطح کیفی خدمات آموزشی در حوزه بهداشت و سلامت، تولید و انتشار محتوای آموزشی پیشگیری از ابتلا به بیماری کویید ۱۹وبرگزاری دوره های آموزشی درموضوعات مرتبط با ارتقای سطح دانش و آگاهی کارکنان برای مقابله با شیوع ویروس  اشاره کرد.

در ادامه این نشست، دکتر سلطان تویه با ابراز رضایت از اقدامات انجام گرفته درشرکت برق منطقه ای و رعایت پروتکل های بهداشتی از این سعی و تلاش مجموعه تقدیر و تشکر کرد مدیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران، شرکت برق منطقه ای مازندران وگلستان را یک شرکت پیشرو در مبحث مسئولیت اجتماعی معرفی واز اقدامات صورت پذیرفته ابراز رضایت کرد.

     

    

     

 

بازدید: 193