پرتال شرکت برق منطقه‌ای مازندران

روز بهره وری وبهینه سازی مصرف

اخبار و رویدادها
1400/03/01 - 07:35
 روز بهره وری وبهینه سازی مصرف

پیام مهندس حسین افضلی به مناسبت فرارسیدن روز بهره وری وبهینه سازی مصرف

 

بنام خداوند بخشنده مهربان

در شرایط کنونی و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع‌زدایی ها» نامگذاری شده است، می‌بایست این مهم بیش از هر زمان دیگری مورد توجه جدّی مدیران و کارکنان شرکت برق منطقه ای مازندران وگلستان  قرار گیرد.

امروزه رمز بقا و تمرکز هر سازمانی بر سه عنصر کیفیت، هزینه و زمان نهاده شده است. این سه عنصر، مثلثی راهبردی را تشکیل داده‌اند که در واقع می‌توان آنها را ابزارهای کاربردی بهره وری اطلاق نمود.

تخصیصِ هدفمند منابع به فعالیت‌های ارزش آفرین، اصلاح مستمر الگوی مصرف و تمرکز بر مدیریت و کنترل هزینه‌ها از دیگر برنامه‌های شرکت برای ارتقا و بهبود کیفیت بهره وری است.

از اهداف مهم بهره وری می توان به کاهش هزینه، افزایش تولید و خدمات، افزایش کیفیت و استفاده بهینه از زمان اشاره کرد. بهره وری بدون ارتقای کیفیت، امری بیهوده است. افزایش کیفیت می تواند شامل بهبود امور مادی نظیر تولید کالا و خدمات و بهبود شرایط کار و امور معنوی مانند بهبود شیوه زیستن، عبادت و اجرای احکام الهی باشد. در اسلام به افزایش کیفیت توجه ویژه ای شده است، به گونه ای که خداوند در آیات نورانی قرآن کریم، بارها انسان را به انجام بهترین ها دعوت می کند.

تغییر رفتار مصرفی مشترکان برای تعدیل مصرف برق، روش‌های کاربردی و فرصت‌های اصلاح الگوی مصرف در زمینه‌های روشنایی، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی و مصارف جمعی مشترکان از جمله راهکارهای اساسی در زمینه کاهش برق می باشد

بهره‌وری می‌تواند بیشترین استفاده از کمترین امکانات و منابع در راه رسیدن به رشد و شکوفایی همه جانبه زندگی انسان باشد.

ضمن گرامیداشت این روز با اهمیت و مبارک از کلیه کارکنان ، کارشناسان ، مدیران و مردم فهیم استان های مازندران و گلستان تقاضا دارد با اعمال راهکار های ساده مدیریت مصرف نظیر خاموش کردن لامپ های اضافی ، تنظیم کولرهای گازی روی درجه 26 و عدم استفاده از وسایل پر مصرف از جمله ماشین های لباس شویی، ظرفشویی، اتو برقی از ساعات 10 الی 23 ما را در تحقق اهداف بهبود مستمر و ارتقاء بهره وری صنعت برق یاری نمایند.

 

حسین افضلی

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل

 

 

 

 

 

بازدید: 145