ستاد راهبری اوج بار تشکیل شد

اخبار و رویدادها
1400/03/11 - 08:39
چاپ
ستاد راهبری اوج بار تشکیل شد

با دستور وزیر نیرو ستاد راهبری اوج بار تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای مازندران وگلستان، به نقل از پایگاه خبری توانیر، نخستین جلسه این ستاد، شامگاه روز گذشته، /شنبه 8خرداد/ تشکیل شد و در خصوص آخرین.ضعیت تراز تولید و مصرف برق، نحوه مدیریت شبکه برق در ماه های پیش رو، افزایش دما و... بحث شد در خصوص آن تصمیم گیری شد.

خاطرنشان می شود پیش از این وزیر نیرو با صدور دستوری در خصوص تشکیل ستاد فرماندهی اوج بار تصریح کرده بود: با توجه به رشد غیرقابل انتظـار مصرف برق به سبب گرمای زودرس، خشکسالی و فعالیت غیرمجاز مراکز استخراج رمز ارز، ضرورت دارد به منظور برنامه ریزی هرچه دقیق تر مدیریت تولید و مصرف برق در روزهای آتی و اتخاذ تصمیم هماهنگ، جامع الاطراف و فوری، ستادی تحت عنوان «ستاد فرماندهی راهبری اوج بار» تشکیل و با تدوین پروتکل های لازم به صورت روزانه تصمیم مقتضـی اتخاذ و ضمن طراحی ساختار متناسب در استان ها، نتایج به صورت مستمر به اطلاع اینجانب رسانده شود.

وزیر نیرو تاکید کرد: رعایت سلسله مراتب سازمانی در همه موارد ضروری است و همه همکاران در ستاد وزارت نیـرو، شرکت های توانیـر و تولید نیروی برق حرارتی و شرکت های زیرمجموعه پاسخ گوی مسوولیت های سازمانی خود باشند.

بر این اساس، «رضا اردکانیان» وزیر نیرو با صدور احکامی «همایون حایری» را به عنوان رییس، «غلامعلی رخشانی مهر» را به عنوان دبیر و «محمدحسن متولی زاده»، «محسن طرزطلب»، «داوود فرخزاد»، «مصطفی رجبی مشهدی»، «ناصر اسکندری»، «مهدی مقیم زاده» و نماینده تام الاختیار معاون آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران را به عنوان اعضای ستاد فرماندهی راهبری اوج بار معرفی و منصوب کرد.

بازدید: 127